İSTANBUL TURU

Konaklamalı Turlar

İSTANBUL TURU

Ulaşım:Lüks Otobüsler ile Ulaşım

Rehber:Türkçe Rehber

Süre:1 Gece - 2 Gün

İSTANBUL TURU

1.GÜN:Sabah erken Saatlerde alacağımız serbest kahvaltı ile turumuza başlıyoruz. Sabah kahvaltısından sonra günün ilk ziyaret yeri Marmara’ya ve Boğaz’a hâkim bir tepe üzerinde 400 yıl boyunca Osmanlı sultanlarına konutluk etmiş olan TOPKAPI SARAYI’nı geziyoruz. Sonrasında Bizans Dönemi’nin en önemli su sarnıçlarından biri olan YEREBATAN SARNICI. Serbest öğle yemeği aldıktan sonra İmparator Justinian zamanında kilise olarak inşa edilmiş olan dünyaca ünlü AYASOFYA CAMİ’Nİ ziyaret ve 6 minaresiyle İstanbul’un sembolü olan SULTANAHMET(MAVİ) CAMİİ’Nİ ziyareti ardından 4000’i aşkın dükkâna ev sahipliği yapan KAPALI ÇARŞI serbest zamanın ardından akşam yemeği konaklama otelimizde.

2.GÜN: Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında , EYÜP SULTAN CAMİİ – piyerloti tepesi, 1453 Panorama Müzesi gezilecektir. Ardından 6 Osmanlı sultanına ev sahibi olmuş DOLMABAHÇE SARAYI’NI ziyaret. Sarayın Haremlik-Selamlık Bölümü, Kristal Merdivenleri, İmparator Kapısı ve Mavi Salon görülmeye değer mekânlarından arasındadır. Saray ziyareti sonrası Rahmetli Necmettin Erbakan hocanın mezar ziyaretinden sonra Eminönü'nden başlayarak Boğazda bir VAPUR GEZİSİ ve vapurda öğlen yemeği unutulmaz anılarınız arasına girecektir. 2 saate yakın süren gezimizde Boğazın iki yakasında sıralanan yalılar, lüks villalar, Dolmabahçe Sarayı, KIZ KULESİ, RUMELİ VE ANADOLU HİSARLARI, balıkçı köylerini görüyoruz ardından Konya’ya dönüş yolculuğu geçiyoruz.

 ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* 1 Gece  Konaklama

* Ulaşım

* 2 sabah kahvaltısı

* 1 akşam yemeği

* Araç içi sıcak soğuk ikramlar

* Zorunlu seyahat sigortası

* Profesyonel Rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Otelde yapılan özel harcamalar

* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

* Tüm yemeklerde alınan içecekler

* Öğle yemekleri

* Tekne turu

Önemli Bilgiler

  • Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
  • Koltuk sıralaması, rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır.
  • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • Turumuzda rehberlik, ulaşım ve çevre gezileri paket programdır.
  • Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur veya bir sonraki tarihe ertelenir.
  • Böyle bir durumda acentamız misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür.

YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI SEMAZEN TURİZM TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP HAZIRLANMIŞTIR HERHANGİ BİR ŞEKİLDE PROGRAMIN KOPYALANMASI YAYINLANMASI YASAKTIR.

TÜM HAKLARI SEMAZEN TURIZM'E AİTTİR.

GEZİ SÜRESİNCE KULLANILACAK ARACLAR

Turlarımızda Kullanılan Arac Tipleri Kişi Sayılarına gore aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına gore aşağıda bulunan arac tipleri tayin edilir

28 kişi ve uzeri Mercedes Travego -Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir

27 kişiye kadar luks Isuzu Novo - Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar luks Mercedes Sprinter-Volkswagen Wolt araclar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi, Tempomat, biri onde biri orta kapıda olmak uzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player ( DVD-CD-MP3 ),sıcak su unitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitor, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak unitesi, okuma lambaları , rehber anonsu icin ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı

ISUZU NOVO - ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su unitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER - VOLKSWAGEN WOLT

15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucu dolap, Sıcak su unitesi

 

İSTANBUL TURU